Loading...

kim jesteśmy

co robimy

jak pracujemy

Zajmujemy się projektowaniem wzornictwa przemysłowego i kreowaniem marki produktu. Jako Grupa Projektowa odRzeczy działamy od 2007 roku. Na swoim koncie mamy kilkadziesiąt z powodzeniem zrealizowanych projektów oraz garść nagród i wyróżnień. Jesteśmy zaangażowani w to, co robimy. Nudzi nas świat przedmiotów banalnych i wtórnych, pociągają innowacje dostosowane do potrzeb i marzeń konkretnych odbiorców. Różnorodność preferencji, światopoglądów i specjalizacji sprawia, że jako zespół jesteśmy otwarci i kreatywni. Uzupełniając się nawzajem, docieramy do rozwiązań nowatorskich i niestandardowych. Nasze koncepcje powstają z uwzględnieniem wszystkich aspektów projektowania wzornictwa przemysłowego: formy, funkcji, ergonomii, estetyki, technologii i wartości rynkowej.
Przekonani o tym, że różnorodność zadań projektowych wspomaga kreatywność, chętnie podejmujemy tematy z wielu dziedzin. Wśród nich znalazły się do tej pory:

- meble
- akcesoria dla dzieci
- oświetlenie
- środki transportu
- elektronika
- akcesoria domowe
- akcesoria kuchenne
- małe agd
- identyfikacja wizualna firm i marek
- opakowania
- elementy wspomagające sprzedaż
- stoiska promocyjne i handlowe
Proces projektowy dzielimy na 4 etapy: koncepcyjny, projektowy, wykonawczy, wdrożeniowy.

Etap koncepcyjny – tworzone są wstępne koncepcje rozwiązania problemu, powstają szkice oraz wizualizacje. Po zaprezentowaniu zleceniodawcy następuje ich weryfikacja i selekcja.

Etap projektowy - polega na dopracowaniu wybranej koncepcji z uwzględnieniem uwag i sugestii zleceniodawcy. Na tym etapie doprecyzowane zostają szczegóły dotyczące wybranego projektu.

Etap wykonawczy – w ramach którego powstaje dokumentacja wzornicza potrzebna do wdrożenia projektu do produkcji i ewentualnie zastrzeżenia wzoru.

Etap wdrożeniowy – obejmuje nadzór autorski nad wdrożeniem projektu do produkcji. Na tym etapie następuje także przekazanie zleceniodawcy majątkowych praw autorskich do projektu.
Copyrights: odRZECZY          Design - Wzornictwo przemysłowe, projektowanie produktu, oświetlenia, zabawek, mebli